logo

На велосипедах навколо свiту: до Рiвного приїхали учасники велопробігу «Україна без сиріт»

09 июля

На велосипедах — в Європу. За два місяці діти на двоколісних подолають 5 тисяч кілометрів. Невелика група ініціативних молодих людей, які у минулому — сироти, подорожують світом та закликають усіх боротись із сирітством. 

 

Сьогодні у рамках туру велотуристи приїхали до Рівного. Хлопці голосно вигукували «Україна — без сиріт» та «Україна — вперед!». При в`їзді до міста поблизу зоопарку учасники зробили невелику зупинку. Рівняни зустріли, згідно із українським звичаєм, великим короваєм.

 

За переконанням ініціатора велотуру Геннадія Мохненка, ніхто з дітей не повинен бути обділений батьківською любов`ю, а відтак, закликає приєднуватись до акції та спільними зусиллями боротись за рівні права на турботу усіх дітей на Землі. Спочатку акція стартувала, як всеукраїнська, а потім — всесвітня, під гаслом «Світ та Україна — без сиріт». Сам же Геннадій Мохненко є священослужителем, громадським активістом, керівником дитячого реабілітаційного центру «Республіка Пілігрім», який, до того ж, прийомний батько, та під своєю опікою має 32 дітей. За його словами, один із учасників велопробігу є батько 8 прийомних дітей.

 

— Ми називаємо це «навколосвітній велоекшн», де учасники — колишніх сиріт. В основному — це діти-сироти, яких усиновили, але вони росли «на вулиці», хто з двох, хто з трьох-чотирьох років. Ми їдемо з нашими дітками, щоб закликати людей усиновляти сиріт. Ми віримо, що наші діти ще побачать останній інтернат для сиріт, переконані, що всі діти мають прокидатись і обіймати батьків. Вважаю, що насйтрашніших пам`ятних Радянському Союзу — це дитячий сирітський будинок, — каже Геннадій Мохненко.

 

Участь у велотурі беруть близько 30 колишніх безпритульних – прийомні діти, колишні сироти, вихованці та випускники інтернатів, а також усиновителі, представники громадських та благодійних організацій.

Загалом, за їхніми спинами — уже 15 362 км, сьогодні ж — перший день на Західній Україні.

Учасники ініціативи прагнуть привернути увагу якомога більшої кількості людей до проблем українських сиріт та вихованців інтернатів.

 

Стартували учасники велотуру з Європейської площі Києві 5 липня і проїдуть через п’ять українських областей.

У Рівному відбудеться два «круглих стола» та увечері мешканців міста запрошують на концерт, де учасники та керівник акції розкажуть про подорож детальніше.

 

Загалом,в рамках велотуру учасники велопробігу відвідають Західну Україну, Польщу, Литву, Латвію, Естонію, Фінляндію, Швецію, Норвегію, Данію. Фінішує велотур 9 вересня в Німеччині.

 

 

Подпишитесь на новости

и получайте на почту последние новости нашего фонда