logo

Довкола світу з місією усиновлення

28 июля

Велосипедисти з Маріуполя здійснюють веломарш країнами півночі і заходу Європи

Через сім польських міст проїхав 15-особовий велопробіг українців під гаслом “Світ без сиріт”. Ініціатори туристично-просвітницького заходу з притулку “Республіка Пілігрим” у Маріуполі агітують європейців не боятися адотувати сиріт і сміливіше брати в родини не тільки здорових, а й хворих діток-безбатченків.

Власник сиротинця, який сам адоптував 32-є базхатченків, пастор “Церкви добрих змін” Геннадій Мохненко протягом останніх років здійснює з підопічними кругосвітній велотур “Світ без сиріт”. До російської агресії на Донбасі вони об’їздили Росію, а тепер взяли курс на Захід. Після Люблина і ще кількох польських міст, діти перебували у польській столиці і біля Королівського замку, що на Старому місті, українці зустрілися з варшав’янами. 


Загартований у проповідях пастор Мохненко зробив під пам’ятником Сигізмундові ціле шоу, діти розказували свої історії про те, як не маючи батьків, часто не доїдаючи і хворіючи, вони зустріли на своєму шляху добрих людей і тепер більшість з них живе у родинах, діти співали, танцювали і навіть боксували.
Через створений Геннадієм Мохненком сиротинець пройшло 3,5 тисячі дітей. Деякі з 32 адоптованих ним дітей вже стали дорослими, створили власні родини, а у Геннадія з дружиною Оленою сьогодні проживає семеро підопічних, крім цього пастор виховує й трьох власних дітей.

Але повернімося до Варшави. Одягнений у форму українського велочемпіона, кремезний український релігійний і громадський діяч з Донеччини розповідав варшав’янам про долі деяких діточок-учасників велопробігу, порівнював сиротинці в Польщі і Україні, звертаючись до Бога, він, від імені українського народу, дякував Польщі за підтримку, адже сам він разом з земляками брав участь у будівництві захисних споруд перед Маріуполем, які й зупинили російського агресора:

– Я дякую Тобі за те, що польський народ сьогодні підтримує мою країну у цій біді і війні. Я прошу Тебе, аби в Польщі, як і в Україні і у всьому світі, не залишилося сиріт, щоб усі діти просиналися в родинах і щоб у кожної дитини були тато й мама, – каже Генанадій Мохненко.

Отже, проїжджаючи Польщею, команда колишніх дітей вулиці відвідала Замостя, Люблин, Ґарволін, Варшаву, Браньщик, Білосток та Ауґустув. Найдовше – по три дні – велосипедисти перебували у Люблині і Варшаві. Люблинське ТБ присвятило маріупольцям новинний телесюжет.

Один з організаторів прийому маріупольців у польській столиці, горлівчанин Володимир Коваленко з Євромайдану-Варшава каже, що вже давно знає цю команду, адже їхній лідер Геннадій Мохненко відомий не лише в Україні. У Люблині, наприклад, на зустріч з учасниками велотуру прибула родина з Кракова з 4-ма прийомними дітьми. Виявляється, колись вони почули про діяльнсть маріупольця і він їх надихнув на адоптування дітей.

Вістка про пастора “Церкви добрих змін” Геннадія Мохненка дійшла й за океан, де про українця зняли фільм, фрагменти якого ми зараз чуємо:
– Ми їдемо довкола земної кулі, це подорож колишніх безпритульних дітей, – тепер це наші прийомні діти, і ми надихаємо людей всиновляти дітей. Акція має назву “Україна і світ без сиріт”. Ми мотивуємо людей усиновляти дітей, ми віримо в те, що усі діти повинні жити не у дитячих будинках, не в інтернатах, а пробуджуватися в сім’ях і обнімати свого батька і свою маму. 


Я – директор найбільшого у колишньому Радянському Союзі Дитячого реабілітаційного центру безпритульних дітей під назвою “Республіка Пілігрим”. Я також батько 32 прийомних дітей, – каже Геннадій Мохненко.
– Не дивлячись на те, що війна точиться на околиці нашого міста і на те, що вона на два роки перервала нашу навколосвітню велоподорож, ми, все ж таки, цього року продовжили рейд. Загалом, ми вже пройшли 16 тисяч кілометрів. Від Владивостока можна провести безперевну лінію нашої круглосвітки до Москви, Києва і тепер вже до Львова і Варшави. З польської столиці ми вирушаємо на Балтію, Скандинавію.
Маємо намір у наступні три роки, протягом двох місяців кожного літа, об’їхати довкола усієї земної кулі і таким чином мотивувати людей усиновлювати діточок, – каже Геннадій Мохненко. 


– У нас сотні історій, у Польщі є родини, які взяли дітей завдяки нашій діяльності. Три дні тому до нас, на зустріч, приїхала одна сім’я. Вони живуть в Польщі, вони –поляки, але вони почули якесь моє інтерв’ю, потім слідкували за нашою подорожжю і вони рішились та усиновили чотирьох дітей. І таких прикладів під впливом нашої діяльності багато. Коли люди побували на наших виступах, концертах, Службах Божих у церквах, почитали наші інтерв’ю, подивилися фільм, то вони позбулися страху, відмовилися від стереотипів і взяли прийомних дітей у сім’ї, – каже Геннадій Мохненко. 


– Деякі люди усиновили дітей-інвалідів, хтось усиновив дітей з ВІЛ-статусом, хтось узяв дитину без ручки чи без ніжки. Тобто, ми бачимо, що коли розповідаємо нашу історію, то люди позбуваються страху. Існує дуже багато міфів про усиновлення, люди бояться взяти таку дитину до себе, але ми успішно руйнуємо ці міфи, – каже Геннадій Мохненко.

Серед учасників зустрічі велосипедистів з Маріуполя із жителями Варшави була й духовна особа у протестанській церкві Іван Красношапка.


Учасники велопробігу-2016 “Світ без сиріт” повернуться до рідного Маріуполя на початку вересня. Якщо учасники європейських зустрічей справді врятують від сирітства якусь дитину-безбатченка, то на прохання Геннадія Мохненка вони надішлють йому про це повідомлення. Це вже така традиція.

 

Подпишитесь на новости

и получайте на почту последние новости нашего фонда